EESTI KAMMEMUUSIKA ÜHINGU KONTSERDID KORRALDAJA VÕI KOOSTÖÖPARTNERINA

 

September 2017

24.09
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Dmitri Illarionov, kitarr, Venemaa) / Denis Golubev, oboe, Venemaa
Kaastegev Kirill Ogorodnikov, kitarr, Eesti
Bach, Sanz, Sor, Ivanov-Kramskoi, Coste, Turina
17.09
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Marcel Johannes Kits, tšello / Rasmus Raide, klaver
Beethoven, Schubert
10.09
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Emmanuel Tjeknavorian, viiul, Austria
Bach, Ysaye, Bartok

 

August 2017

20.08
kell 20
LÜBECKER ORGELSOMMER 2017
Lübecki Toomkirik, Saksamaa
Arvo Leibur,viiul / Mari-Liis Uibo, viiul / Aare Tammesalu, tšello /
Ka Bo Chan, kontratenor / Andres Uibo, orel
Mozart, Dvorak, Mägi
11.08
kell 21
KAVALA MUUSIKAFESTIVAL
IMARET, Kavala
Oksana Sinkova, flööt / Maano Männi, viiul
Eesti Sinfonietta solistid
Bach, Vivaldi, Piazzolla, Eller
06.08
kell 20
TALLINNA XXXI RAHVUSVAHELINE ORELIFESTIVAL
Jaani kirik, Tallinn
Stefan Donner, orel, Austria / Voces Musicales /
Eesti Sinfonietta / Dirigent Andres Mustonen
Bach
05.08
kell 19
XXIII KURESSAARE KAMMERMUUSIKA PÄEVAD
Kuressaare kultuurikeskus
Maano Männi, solist ja muusikajuht /
Johannes Põlda, viiul / Karl Johann Lattikas, löökpillid /
Eesti Sinfonietta Solistid
Bartok, Skalkottas, Maistorovici, Kazandjiev

Juuli 2017

30.07
kell 17
PALAMUSE SUVEMUUSIKA
Palamuse kirik
Kadri Tegelmann, metsosopran / Lauri Liiv, tenor /
Eesti Sinfonietta / Dirigent Lauri Sirp
Filmimuusika
29.07
kell 15
LEIPZIG BACHFEST 2017
Thomaskirche, Leipzig, Saksamaa
Andres Uibo, orel
Buxtehude, Bach, Tüür, Uibo
23.07
kell 19
FESTIVAL RHEINVOKAL
Abteikirche Maria Laach, Brohltal, Saksamaa
Collegium Musicale / Dirigent Endrik Üksvärav
Schütz, Reger, Tavener, Rahmaninov, Tobias, Pärt, Tüür, Kõrvits, Uusberg
22.07
kell 20
INTERNATIONALEN DOMKONZERTE St. Blasien
St. Blasien Toomkirik, Saksamaa
Collegium Musicale / Dirigent Endrik Üksvärav
Schütz, Reger, Tavener, Rahmaninov, Tobias, Pärt, Tüür, Kõrvits, Uusberg
14.07
kell 19
XXXII VILJANDI VANAMUUSIKA FESTIVAL
Pauluse kirik, Viljandi
Arete Teemets, sopran / Eesti Sinfonietta Solistid
Bach, Mozart

Juuni 2017

23.06
kell 03
SUURE-JAANI MUUSIKAFESTIVAL
Hüpassaare soosaar
Päikesetõusukontsert
Ingrid Paul, plokkflööt, Saksamaa / Eesti Sinfonietta Solistid
Vahetekste loeb ja sookontserdi fenomeni üle mõtiskleb idee algataja Aare Tammesalu
Vivaldi, Grieg, A.Kapp, V.Kapp
22.06
kell 18
SUURE-JAANI MUUSIKAFESTIVAL
Vanaõue puhkekeskus, Vihi küla, Suure-Jaani vald
Suvealguse kontsert
Oksana Sinkova, flööt / Daniel Kogan, viiul, Venemaa /
Lembit Saarsalu, saksofon / Concerto bachFest
C. Ph. E. Bach, Vivaldi, Gershwin ja eesti rahvaviisid
17.06
kell 17
SUURE-JAANI MUUSIKAFESTIVAL
Suure-Jaani kirik
Collegium Musicale / Concerto bachFest / Dirigent Endrik Üksvärav
Bach

Mai 2017

28.05
kell 18
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Hooaja lõppkontsert. Heino Eller 130
Tallinna Keelpillikvartett
Mozart, Eller
21.05
kell 18
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Kädy Plaas, sopran / Piret Väinmaa, klaver / Aare Tammesalu, tšello
Barber, Kõlar, Previn, Uusberg
18.05
 
EESTI SINFONIETTA KONTSERDIREIS ISRAELI
Kujutavate Kunstide keskus, Arad, Israel
Alexander Gurfinkel, klarnet, Israel / Daniel Gurfinkel, klarnet, Israel /
Danielle Akta, tšello, Israel / Eesti Sinfonietta keelpillid / Kontsertmeister Maano Männi /
Dirigent Sergei Ostrovski
Mozart, Ponchielli, Mendelssohn, Tšaikovski, Tormis, Sumera, Tüür
17.05
 
EESTI SINFONIETTA KONTSERDIREIS ISRAELI
Kontserdisaal, Ra'anana, Israel
16.05
 
EESTI SINFONIETTA KONTSERDIREIS ISRAELI
Kujutavate Kunstide keskus, Petah Tikva, Israel
15.05
 
EESTI SINFONIETTA KONTSERDIREIS ISRAELI
Kujutavate Kunstide keskus, Ashkelon, Israel
09.05
 
RAHVUSVAHELINE KEVADFESTIVAL 2017
Vahemere konverentsikeskus, Valletta, Malta
Elisabeth Teige, sopran / Marvic Monreal, metsosopran / Thomas Mohr, tenor /
Franz Hawlata, bass / Eesti Filharmoonia Kammerkoor / Kor Mirabitur, Malta /
Euroopa Noorteorkester / Malta Filharmoonikud / Dirigent Brian Schembri, Malta
Beethoven, Fiorini
07.05
kell 18
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Assia Cunego, harf, Itaalia
Bach, Händel, Boieldieu, Gliere, Glass, Mengozzi

 

Aprill 2017

30.04
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Eesti Sinfonietta solistid / Dirigent ja solist Sergei Ostrovski, viiul, Israel
Kreisler, Mendelssohn, Grieg, Tormis
23.04
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Klaveriduo Farištamo Susi & Merike Poom
Mendelssohn, Milia, Mozart, Schumann
22.04
kell 20
AARE TAMMESALU / CATHEDRAL BLUFFS SO
P.C. Ho Theatre, Toronto, Kanada
Aare Tammesalu, tšello / Cathedral Bluffs Symphony Orchestra /
Dirigent Norman Illis Reintamm
Dvorak
13.04
kell 18
LOSSIMUUSIKA EXTRA
Eesti Kammermuusika Ühingu sünnipäevakontsert
Kadrioru loss, Tallinn
Elmira Darvarova, viiul, Metropolitan Opera, USA
Howard Wall, metsasarv, New Yorgi Filharmoonikud, USA
Arvo Leibur, viiul / Toomas Nestor, vioola / Aare Tammesalu, tšello
Bach. Händel, Couperin, Rameau, Cerveto, Mozart, Gliere, Piazzolla, Amram,
Cohen, Bissill, Duke, Soukhovetski, Nagy, Zocher, Gould, Duke, Thompson
02.04
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Tuuri Dede, metsosopran / Piia Paemurru, klaver

 

Märts 2017

26.03
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Yannos Margaziotis, viiul, Kreeka / Lea Leiten, klaver
Mozart, Beethoven, Svendsen
24.03
kell 18
MUSTJALA VALD 25
Mustjala kooli aula, Saaremaa
Aare Tammesalu,tšello / Diana Liiv, klaver
Dvorak
19.03
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Ashley Solomon, traversflööt, Ühendkuningriik / Imbi Tarum, klavessiin
J.S.Bach, C.P.E. Bach, Telemann
Koostöös festivaliga Ceciliana ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga
17.03
kell 16
MUUSIKA RAEKOJAS
Tallinna Raekoda
Andres Uibo,klaver / Ka Bo Chan, kontratenor, Aare Tammesalu,tsello
Uibo
13.03
kell 18
LOODUD SÕNA ÕHTU
Jaani kirik, Tallinn
Aare Tammesalu,tšello / Andres Uibo,orel
Uibo
05.03
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Aleksandra Murre, sõna / Denis Golubev, oboe, Venemaa / Ivo Posti, kontratenor /
Ene Nael, klavessiin / Aare Tammesalu, tšello
Vivaldi, Händel, Monteverdi, Couperin

 

Veebruar 2017

26.02
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Gerhard Reichenbach, klassikaline kitarr, Saksamaa
Bach, Dyens, Manjon, Scarlatti, Tšaikovski
21.02
 
TOBIASE KEELPILLIKVARTETT PETERBURIS
Peterburi Jaani kirik, Venemaa
20.02
 
TOBIASE KEELPILLIKVARTETT PETERBURIS
Peterburi Riikliku Konservatooriumi saal, Peterburi, Venemaa
Tobiase keelpillikvartett
Tobias, Tüür, Pärt, Tšaikovski, Szymanovski, Ivanov (esiettekanne),
Sobolev (esiettekanne)
Koostöös Eesti Vabariigi Peakonsulaadiga Peterburis
20.02
 
AARE TAMMESALU MEISTRIKLASS „Moodsad tšellomängutehnikad“
Peterburi Riiklik Konservatoorium, Venemaa
19.02
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Nikos Spanatis, kontratenor, Kreeka / Ansambel Floridante
Bach, Vivaldi, Händel
05.02
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Soome Vabariik 100
Emmanuel Tjeknavorian, viiul, Austria / Réka Szilvay, viiul, Soome /
Heike Schuch, Saksamaa / Atte Kilpeläinen, vioola, Soome /
Annariina Jokela, Soome / Lauri Kankkunen, tšello, Soome
Enescu, Herrmann, Zinovjev, Prokofjev, Brahms
Koostöös Soome Instituudi, Sibeliuse Akadeemia ja Eesti Rahvusringhäälinguga

 

Jaanuar 2017

22.01
kell
ŠOSTAKOVITŠ. PIHTIMUSED
Vanemuise kontserdimaja, Tartu
15.01
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Aleksander Radvilovich, klaver, Peterburi
Ustvolskaja, Simakin, Knaifel, Aslamazov, Radvilovich
15.01
kell
ŠOSTAKOVITŠ. PIHTIMUSED
Kultuurikatel, Tallinn
Tobiase keelpillikvartett
Kontserdi juhatab sisse David Vseviov
Pärt, Šostakovitš, Szymanovski
08.01
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Marina Krestinskaja, barokkviiul / Imbi Tarum, klavessiin
Bach, Vivaldi, Biber
07.01
kell 19
bachFest 2017. SUUR ORELIGALA
Niguliste kirik, Tallinn
Andres Uibo, Edouard Oganessian, Taras Baginets, Toomas Trass, Aivars Kalējs, orel
Bach-Vivaldi, Bach-Ernst
07.01
kell 16
bachFest 2017. ORELIPOOLTUND
Niguliste kirik, Tallinn
Aare-Paul Lattik, orel, Eesti
Bach, Boely
06.01
kell 19
bachFest 2017. OREL+
Jaani kirik, Tallinn
Käsikellade ansambel Arsis
Dirigent ja kunstiline juht Aivar Mäe
Tiia Tenno, orel
Maris Oidekivi-Kaufmann, orel
Bach
06.01
kell 16
bachFest 2017. ORELIPOOLTUND
Niguliste kirik, Tallinn
Aivars Kalējs, orel, Läti
Bach, Müthel, Kalējs
05.01
kell 19
bachFest 2017. OREL +
Niguliste kirik, Tallinn
Oksana Sinkova, flööt / Lembit Orgse, klavessiin / Edouard Oganessian, orel /
Festivaliorkester Concerto bachFest
Bach, C.Ph.E.Bach, Schumann
05.01
kell 16
bachFest 2017. ORELIPOOLTUND. TARAS BAGINETS
Niguliste kirik. Tallinn
Taras Baginets, orel, Tallinn
Bach
04.01
kell 19
bachFest 2017. Gala
Estonia kontserdisaal, Tallinn
Piret Aidulo, orel / Daniel Kogan, viiul, Moskva / Andres Uibo, orel /
Festivaliorkester Concerto bachFest
Bach, Buxtehude, Händel, Vivaldi
Koostöös SA Eesti Kontsert
04.01
kell 16
bachFest 2017. ORELIPOOLTUND
Niguliste kirik, Tallinn
Ulla Krigul, orel Eesti
Bach
04.01
kell 12
bachFest 2017. BBB +
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaal, Tallinn
Martin ter Haseborg barokkorelil mängivad Andres Uibo ja tema üliõpilased
Buxtehude, Bruhns, Bach
03.01
kell 19
bachFest 2017. OREL +
Niguliste kirik, Tallinn
Olev Ainomäe, oboe / Toomas Trass, orel / Festivaliorkester Concerto bachFest
Bach, C.Ph.E.Bach, Grigny, Mozart
03.01
kell 16
bachFest 2017. ORELIPOOLTUND
Niguliste kirik, Tallinn
Andres Uibo, orel, Eesti
Bach, Liszt, Uibo
02.01
kell 19
bachFest 2017. BACH JA POJAD
Niguliste kirik
Oksana Sinkova, flööt / Arvo Leibur, viiul / Aare Tammesalu, tšello /
Lembit Orgse, klavessiin
Bach, C.Ph.E.Bach
02.01
kell 16
bachFest 2017. ORELIPOOLTUND
Niguliste kirik, Tallinn
Edouard Oganessian, orel, Prantsusmaa
Bach, Mendelssohn-Bartholdy
01.01
kell 16
bachFest 2017. UUSAASTAKONTSERT
Jaani kirik, Tallinn
„Ein feste Burg ist unser Gott“
Kädy Plaas, sopran / Ka Bo Chan, kontratenor / Endrik Üksvärav, tenor /
Pavlo Balakin, bass / Kristjan Kannukene, elektrikitarr / Andres Uibo, orel /
Kammerkoor Collegium Musicale / Festivaliorkester Concerto bachFest /
Dirigent Endrik Üksvärav
Bach

 

 

Detsember 2016

23.12
kell
JÕULUD
Sagadi mõis
Tobiase keelpillikvartett
Mozart, Pärt, jõululaulud
18.12
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Preluudium
Elizabeth Paavel, sopran / Andres Uibo, positiivorel / Aare Tammesalu, tšello
Bach ja jõulumuusika
04.12
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Jõulukontsert
Ivo Posti, kontratenor / Ene Nael, klavessiin / Lisa Kawasaki, flööt, Jaapan
Bach, Händel, Vivaldi

 

November 2016

27.11
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Advendikontsert
Marie-Helen Rannat, viiul / Ralf Taal, klaver
Mozart, Korngold
20.11
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Kirill Ogorodnikov, klassikaline kitarr / Heiki Mätlik, klassikaline kitarr
Vivaldi, Weiss, Eespere, Kõrvits, argentiina rahvamuusika
06.11
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Vladimir Ignatov, klaver
Tšaikovski

 

Oktoober 2016

30.10
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Hingedeaja kontsert
Alexandra Nomidou, klaver, Kreeka/Pransusmaa / Arvo Leibur, viiul /
Aare Tammesalu, tšello
Arenski, Schubert
23.10
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Hans Christian Aavik, viiul / Lea Leiten, klaver
Bach, Mozart, Saint-Saens, Spohr
16.10
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Marlēna Keine, sopran, Läti / Piia Paemurru, klaver
02.10
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Hõimupäevad 2016
Diana Liiv, klaver / Leonora Palu, flööt / Aare Tammesalu, tšello
Kodaly, Bartok, Sibelius, Tubin

 

September 2016

18.09
kell 17
LOSSIMUUSIKA
Kadrioru loss, Tallinn
Rebecka Karlsson, viiul, Rootsi / Marju Riisikamp, klaver
Mozart, Aulin, Bruch, Larsson, Lemba, Pärt

 

Juuli 2016

23.07
kell 19
MUSTJALA FESTIVAL 2016. MERI JÄÄB
Saaremaa süvasadam
Rein Orn, akordion
Kõlavad mere ja rannarahva traditsioonidega seotud laulud ning pillilood.
22.07
kell 19
MUSTJALA FESTIVAL 2016. UNUSTATUD RAHVAD
Rannakaitse suurtüki laskepesa, Ninase poolsaar, Saaremaa
Kammerkoor Collegium Musicale / Dirigent Endrik Üksvärav
Tormis
21.07
kell 19
MUSTJALA FESTIVAL 2016. AVAKONTSERT
Anna kirik, Mustjala, Saaremaa
Mustjala Festivaliorkester
Elgar, Grieg, Pärt, Finzi

 

Juuni 2016

06.06
kell 19
ZILELE MUZICI NOI / Uue muusika päevad
Chișinău Rahvuste Maja
Aare Tammesalu, tšello / Marianna Liik ja Andrus Kallastu, elektroonika
Tally, Kallastu, Liik