ES_helinad

EESTI SINFONIETTA HOOAEG 2023 / 2024

Eesti Sinfonietta algaval hooajal astuvad üles interpreedid, kes toovad kuulajaile avastamisrõõmu muusikast. Hooaega raamib eesti muusikakultuuri märgiline teos, Arvo Pärdi Tabula rasa, mille I osa Ludus / Mäng kõlab oktoobrikuisel avakontserdil ning II osa Silentium / Vaikus maikuisel lõppkontserdil.
Mäng ja vaikus. Vaikus ja mäng. Neid mõlemaid leiab Eesti Sinfonietta kontsertidel läbi kogu hooaja.
Aasta lõpuks valmib Eesti Sinfonietta esimene helikandja, mis on Pärt Uusbergi esimene vaid instrumentaalteoseid esitlev autoriplaat. Robert Jürjendal loob maikuiseks lõppkontserdiks uue teose. Alguse saab sari Balti pärlid, milles kõlab kõigi kolme maa muusika. Ette saab kantud nii mõnigi harvamängitav klassikaline teos ja teine jällegi saab värskendust. Ei puudu ka Eesti esiettekanded.

Eesti Sinfonietta alustab hooaega 22. oktoobril kell 17 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis kontserdiga Helinad. Kavas on Veljo Tormise On hilissuvi tsüklist Reminiscentia: Sügismaastikud, I osa Jaan Räätsa ikoonilisest teosest Kontsert kammerorkestrile, Arvo Pärdi teosed Peegel peeglis, solistid Maila Laidna ja Andreas Lend ning Tabula rasa I osa Ludus, solistid Anna-Liisa Bezrodny ja Peeter Margus.
Esiettekandena Eestis kõlab Jaakko Kuusisto Tšellokontsert Jan-Erik Gustafssoni esituses. Eesti Sinfonietta kontsertmeister sel õhtul on Anna-Liisa Bezrodny.

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kontserdipaigas.