ES_Viini_Konzerthaus

EESTI SINFONIETTA MUUSIKA-AASTA 2022

Eesti Sinfonietta muusika-aasta 2022 algas kahe kontserdiga festivalil bachFest, kus nii 1.jaanuari Uusaastakontserdil kui 7.jaanuari kontserdil Magnificent! toodi publikule kuulamiseks esmaettekandena Eestis nii mõnigi sajanditevanune muusikapärl.

26.veebruaril Estonia kontserdisaalis ja 27.veebruaril Jõhvi kontserdimajas mängitud kava Teel Viini oli sissejuhatuseks 25.märtsil Viini Konzerthausis toimunud kontserdile. Dirigendiks oli fantastilise tähelennu teinud soomlanna Emilia Hoving, solistideks Austria oboevirtuoos Katharina Hörmann ning Leedu tippviiuldaja Rūta Lipinaitytė, kes oli neil kontsertidel esmakordselt Eesti Sinfonietta kontsertmeister.
Eesti Sinfonietta lend Viini sai teoks tänu SA Kultuuripartnerlus kaasrahastusele, lahke suurtoetaja soovis jääda anonüümseks. Täname teda ning SA Kultuuripartnerlus juhatajat Meelis Kubitsat kogu südamest!

21. ja 22.aprillil oli Eesti Sinfonietta Helsinki Aleksanderi Teatris mängimas taaskord Islandi helilooja Karólína Eiríksdóttiri ooperis „Lisbeta – ära lase nõidadel elada!”. Saarestiku autonoomia 100.aastapäevaks loodud rahvusvahelise ooperiproduktsiooni esiettekanne toimus 15.juulil 2021 Ahvenamaal Mariehamni kontserdimajas Alandica. Idee pärineb Katrina Kultuuriühingult (Kulturföreningen Katrina), kes oli ka sündmuse korraldajaks.

14.juunil Tallinna Jaani kirikus toimunud küüditatute mälestuskontserdil meenutati nii neid, kes aastakümneid tagasi Eestist viidi kui praegu Ukrainast vägivaldselt deporteeritud inimesi. Koos kammerkooriga Collegium Musicale esitati Erkki-Sven Tüüri, Pärt Uusbergi ning ukraina helilooja Valentin Silvestrovi muusikat.

4. septembril kanti koos segakooriga HUIK Glehni lossis ette Antonio Vivaldi Gloria ning Wolfgang Amadeus Mozarti oboekontsert, kus solistiks oli Francesco Ciarmatori.

Eesti Sinfonietta jõuluootuskontsert, kus kõlasid traditsiooniliselt eesti heliloojate jõulusõnumiga sobivad teosed, toimus seekord Viimsi Püha Jaakobi kirikus ning kandis pealkirja „Helendused”. Kontserdi kavas olid Arvo Pärdi, Galina Grigorjeva, Tõnu Kõrvitsa, Rasmus Puuri teosed ning esiettekandena Pärt Uusbergi „Metsluiged” löökpillidele ja keelpillidele. Solistideks sel kontserdil olid Tõnu Jõesaar, Andreas Lend, Maila Laidna ja Karl Johann Lattikas.

28.detsembril Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis ja 29.detsembril Viljandi Pärimusmuusika Aidas toimunud Eesti Sinfonietta aastalõpukontserdi kavas oli kuulajale nii rõõmsat äratundmist pakkuvaid teoseid kui ka midagi vähemtuntut. Antonio Vivaldi viiulikontsertide tsükli "Neli aastaaega" solistideks neil kontsertidel polnud ainult viiuldajad, vaid "sõna" said ka teiste pillirühmade esindajad. Vivaldi virtuoossetele teostele lisas Tallinna kontserdil kuumust itaalia flöödivirtuoos Massimo Mercelli. Õhtu lõpetuseks pakuti kuulajaile Alexander Raskatovi värvikat teost "Kokkuvõte aastaaegadest", mille ideeliseks aluseks on Pjotr Tšaikovski "Aastaajad". Sel kontserdil oli Eesti Sinfonietta kontsertmeistriks esmakordselt Anna-Liisa Bezrodny.

Täname kuulajaid, korraldajaid, toetajaid!
Kohtumiseni juba 1.jaanuaril 2023 festivalil bachFest!
Head uut muusika-aastat!