ES_Jimi_Hendrix

Jimi Hendrix

EESTI SINFONIETTA XXI SUURE-JAANI MUUSIKAFESTIVALIL

16.–23. juunini toimub Suure-Jaanis taas heliloojatele Kappidele pühendatud muusikafestival.
Nädala sisse mahub palju sündmusi, nende hulgas muusikaline jumalateenistus, ooperietendus, balletiõhtu, Jaanus Siimu fotonäitus, I Mart Saare nimeline pianistide konkurss, rohkesti eriilmelisi kontserte ning lõunatunnid kohvikus Arturi Juures, kus interpreedid ja heliloojad räägivad muusikast ja oma tegemistest.

16. juunil kell 21 tähistatakse Olustvere viljaaidas kõigi aegade suurima kitarrivirtuoosi Jimi Hendrixi 75.sünniaastapäeva. Kõlab erinevatel sajanditel Londonis ühes ja samas majas elanud suurmeeste - Georg Friedrich Händeli ja Jimi Hendrixi looming.
Õhtu solist on aastal 2017 ansambliga Sturgill Simpson Grammy võitnud kitarrist Laur Joamets.
Laval on ka Robert Linna (vokaal), Kristjan Kallas (trummid), Henno Kelp (basskitarr), kontserdi erikülaline Ivo Linna. kammerkoor Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav ja Eesti Sinfonietta, mille kontsertmeister sel õhtul on Johannes Põlda.

19.juunil kell 21 Suure-Kõpu mõisas toimuval kontserdil Johann Sebastian Bach 333 mängib Eesti Sinfonietta Concerto bachFesti nime all lisaks kõigi aegade suurima helilooja teostele ka Gaetano Donizetti, Villem Kapi ja Rudolf Tobiase loomingut.
Solistideks on Oksana Sinkova (flööt), Mari-Liis Uibo (viiul), Aleksei Vassiljev (tšello) ja Lembti Orgse (klavessiin), orkestri kontsertmeister on Arvo Leibur.

Alates aastas 2003 toimub 23. juunil öösel kell 3 Hüpassaare rabasaarel Sookontsert, kus sel korral mängivad koos Eesti Sinfoniettaga Olev Ainomäe (oboe), Jaak Sooäär (kitarr) ja Arvo Leibur (viiul) Tomasso Albinoni, Johann Sebastian Bachi. Heino Elleri ja Urmas Sisaski muusikat.
Vahelugemised teeb Valdur Mikita.
Päikesetõusu tervitatakse koos Edvard Griegi Hommikumeeleoluga.
Suure-Jaani Muusikafestivali algataja ja kunstiline juht on Prof. Andres Uibo.